Hakkımızda

Eğitimin ötesinde daha iyi bir gelecek inşa ediyoruz.

Türkiye’yi dijital kütüphaneyle tanıştıran Hiperkitap, daha kaliteli içerik üretmek ve Türkçe içeriği dünyaya ulaştırmak için çalışıyor.

“Eğitimin ötesinde daha iyi bir gelecek inşa ediyoruz.”

Hiperkitap eğitim-öğretimin okulla ve okulda tamamlanamayacağına, öğrenme çabasının ömür boyu devam etmesi gerektiğine inanıyor. Bu doğrultuda toplumun doğru bilgiye hızlı, zamanında ve etkin biçimde erişebilmesinin hayati önem taşıdığını biliyor ve uzman ekibinin desteğiyle bu ideal için durmaksızın çalışıyor.

Misyonumuz

Hiperkitap, bilgiye olan ihtiyacı hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde gidermek, bilgiye ihtiyaç duyan kurum/kuruluşlara, araştırmacılara ve okuyuculara en ileri teknolojilerle cevap vermek amacıyla 2009 yılında kuruldu. Hiperkitap, Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi unvanını gururla taşıyor.

Yazılı ve basılı kaynakların dijitalleştirilerek elektronik ortamda sunulduğu bir uygulamadır Hiperkitap. Bu sayede kütüphanecilik hizmeti sınırları aşar ve istenilen her yere ulaşabilir. Türkiye’nin adından söz edilen bir bilgi toplumu olması Hiperkitap’ın en temel ödevidir.

Hiperkitap’a üye olan kullanıcılar, e-kütüphane kaynaklarına kontrollü, güvenilir bir biçimde istedikleri yerden, diledikleri anda erişebilirler. Hiperkitap, kütüphane hizmetini mekân ve mesafeden bağımsız olarak kullanıcılarının ayağına taşır.

Vizyonumuz

Koleksiyonumuzda bulunan milyonlarca kaynak yardımıyla kütüphaneye ve bilgiye ihtiyaç duyan bütün kurum ve kuruluşlara hizmet vermek temel hedefimiz.

Kurum olarak dünyada Türkçe içerik arandığında akla ilk gelen platform olmayı ve Türkçe bilgiyi yurt dışındaki bireylere ve kurumlara da ulaştırarak bilgi ihracatında en yetkin platform olmayı gaye edindik.

Dijital Kütüphanecilik ve Hiperkitap

E-kitapların üzerine not alma, önemli görülen yerlerin altını çizme, telif haklarına uygun olarak paylaşabilme gibi özellikleri olan Hiperkitap uygulaması, abone olan herkes tarafından, istenildiği zaman istenildiği yerden ve aynı anda çoklu kullanıcı tarafından erişilebilir bir veritabanıdır.

Teknolojinin hızla değişmesi ve gelişmesiyle en çok değişen hizmetlerin başında kütüphanecilik yer almaktadır. Bu değişim ve gelişimi yakından takip eden Hiperkitap, araştırmacının aradığı bilgiye hızla ve kolayca erişimini sağlayan arama motorları sayesinde internetteki bilgi kirliliğine takılmadan doğru bilgiye ulaşmasına yardımcı olur. Fizikî alan yetersizliği, ekonomik kaynakların kısıtlılığı ve yeni kullanıcı profilinde yaşanan hızlı değişim, dijital kütüphaneyi aranan bir araç haline getirdi. Dijital kütüphane, kitap ve kütüphanelerin yaygınlaşmasına, daha etkin kullanımlarına ve tabii okuma kültürünün yerleşmesine zemin hazırlamaktadır.

Hiperkitap Neden Önemli?

Kullanıcıya kolay erişim imkanı sağlayan Hiperkitap, birlikte çalıştığı kurum ve kuruluşların, bunlara mensup öğrenci ve çalışanların hızlı ve sağlıklı bir biçimde doğru bilgiye ulaşabilmesine yardımcı olur. Daha kolay güncellenebilen, daha hızlı koleksiyon oluşturulabilen ve erişimi her yerden mümkün hale getiren Hiperkitap, her geçen gün genişleyen veritabanıyla kullanıcılarına daima güncel içerik sunmaya devam edecek.

Her yerden erişin İster masaüstü ister mobil cihazınızla.
30.000’den fazla e-kitap Kurgu ve kurgu dışı binlerce içerik parmaklarınızın ucunda!
Yüzlerce sesli kitapOkuyamıyorum diye üzülmeyin; dinleyin!